ZNOVU ZÁMKOVÁ DLAŽBA II

Porušenia zákonov, štátny stavebný dohľad

S vysokou pravdepodobnosťou sa neuskutočnili určité postupy pri realizácií cesty na Tatranskej ulici. Nižšie posielam fotografie, ktoré dokazujú že cesta je po nočných mrazoch zdvihnutá o niekoľko cm v celom profile šírky cesty. Betón alebo hmota, ktorá je medzi chodníkom a  odvodňovacím plastovým žľabom je úplne popukaná a deformovaná.  Len pripomínam, že cesta bola zrealizovaná z našich obecných finančných zdrojov aj so špeciálnym doplatením , takže nám všetkým určite záleží na tom ako je zrealizovaná. Hneď po prvej zime nastali problémy. Obávam sa, že toto dielo  nie je vybudované dostatočne a zo zmluvy plne zodpovedá starosta obce, kde sa presne definuje, že osoba oprávnená konať za objednávateľa vo veciach zmluvných a technických zodpovedá starosta obce. Ďakujem

Ing. Ján Vrbičan

2 thoughts on “ZNOVU ZÁMKOVÁ DLAŽBA II

 1. Pre tych co namaju cas hladat kolko nas stala cesta. Obec uhradila:
  12.07.2017 – 56.168,69€
  09.08.2017 – 56.168,69€
  13.09.2017 – 49.242,86€ – to vsetko spolu je zmluvna cena.

  Stavebny dozor stal 13.09.2017 – 2.900,-€.

  Dalej obec uhradila 26.09.2017 -6.724,23€, za prace naviac.

  Takze cesta stala celkom 171.204,77 €. Je na velke zamyslenie ci cena naozaj zodpoveda vysledku? A pre lepsie pochopenie ceny na byvalu menu je to 5 157 705,90 /ano skutocne viac ako pät milionov / slovenskych korun.

 2. Áno, cez cestu v druhej časti Tatranskej ulice sa tiahne akoby veľká puklina (ako pri zemetrasení – podľa reakcie nášho šesťročného syna). Náš pán starosta pracuje skutočne komplexne, keď pred piatimi rokmi (neviem presne) dal urobiť chodník, asi zrejme aby “zalepil trochu oči”, a len minulý rok cestu. Jej kvalita a trvácnosť bude zrejme diskutabilná a možno o pár takýchto zím sa jej stav priblíži k situácii ako keď tu žiadna cesta nebola. Podobne jej ukončenie pri dome Požgajovcov je problémom. Keď prší, všetko blato sa dostáva na dlažbu. Ešte dobre, že máme v obci zamestnaných toľkých ľudí, ktorí to pravidelne čistia. Títo istí ľudia natierajú aj lavičky na ulici Lajčiaka, ktoré stáli tiež nemalé peniaze. Keby nám z toho nebolo do plaču, tak by sme sa asi nad tým aj zasmiali. Tie spomínané lavičky už sú v hroznom stave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud