Život v Pribyline – Ivan Kmeť

Hlavný kontrolór, Nezaradené, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Žiadosť

Život v Pribyline.

Na úvod môjho príspevku by som chcel napísať,že sme sa prisťahovali do dediny v roku 2014. Splnili sme si kúpou domu sen a sme moc spokojní s pokojným a pohodovým životom. Máme super susedov a stretávame v obci mnoho príjemných ľudí.
Chcem sa však s Vami podeliť o jednu nepríjemnú skúsenosť. V lete sme začali mať veľké problémy s elektrikou v dome. Začali sme pátrať po príčine, až sme došli k tomu, že máme poškodený kábel na prípojke. A tu začal problém. Po zistení, že kábel bol poškodený pri rekonštrukcii chodníka na Tatranskej ulici, ktorá prebehla pred naším prisťahovaním, som kontaktoval p. starostu, aby som ho informoval o poškodení. V podstate som ho v prvopočiatku chcel iba upozorniť, nakoľko práve prebiehala rekonštrukcia Tatranskej cesty a cesty Na plave,aby nedošlo k podobným problémom a chcel som, aby bol lepší dohľad nad práve prebiehajúcimi prácami, aby sa  ochránil majetok obyvateľov v uvedenej lokalite.
Zo strany starostu obce som sa dočkal reakcie, ktorá mi doslova vyrazila dych.
Nechcem svojím  príspevkom nikoho ovplyvňovať, tak som sa rozhodol, keďže nemám čo tajiť, že zverejním celú komunikáciu s p. starostom. Aby si každý, kto si to prečíta, urobil vlastný názor, pretože odpoveď p. starostu zo dňa 5.12.2017, ktorá je tiež v prílohe, je pre mňa šokujúca, a výzva na súdny spor nemá podľa mňa s normálnou komunikáciou nič spoločné. Komunikácia je v prílohe príspevku.
Na záver chcem dodať, že sa teším na ďalšie roky života v tak krásnej obci, a dúfam,že Pribylina sa v budúcnosti dočká starostu, ktorý nebude obhajovať záujmy cudzích firiem, tvrdohlavo si myslieť, že len on má pravdu, ale bude starostom pre všetkých obyvateľov, a hlavne dokáže počúvať aj názor niekoho iného.
Tak nám držím palce, a prajem pokojné sviatky a všetko dobré aj v roku 2018.

01 Ivan Kmeť mail so starostom 27 júna 2017 + foto kábla

02 Ivan Kmeť žiadosť 4.septembra 2017

03 Ivan Kmeť – odpoveď starostu 7. septembra 2017

04 ivan Kmeť žiadosť č.2 z 13.septembra 2017

05 Ivan Kmeť – sťažnosť z 23. novembra 2017

06 Ivan Kmeť – odpoveď starostu z 5.12.2017

07 Ivan Kmeť – odpoveď Ivana Kmeťa starostovi 6. decembra 2017

2 thoughts on “Život v Pribyline – Ivan Kmeť

  1. V zápisnici z OZ 30.6.2014 sa starosta vyjadril k riziku poškodenia sietí tou istou firmou:

    Starosta obce – “Cestu na Brezinke robila firma SIPS Lipt. Hrádok, ktorá už má nejaké skúsenosti, pri realizácii bolo potrebné vykonať výkopové práce, kde je množstvo káblov, vedení, prípadné poškodenie je sankcionované, tieto pokuty hradí dodávateľ, oni však majú svojich odborníkov aj kontakty, aby sa prípadné poškodenia ihneď odstránili.”

    A aká je realita, keď sa naozaj niečo poškodí? Takto pekne by to nepovedal určite ani majiteľ firmy. Ľúbivé reči, a občan nech sa súdi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud