Zimná údržba v Pribyline alebo offroad priamo v obci

Nezaradené

Jednou zo základných úloh starostu počas zimy je zabezpečiť vyhovujúci stav a bezpečnosť na obecných cestách.

Na poslednom zastupiteľstve 9.12. sme sa starostu opýtali ako zvláda túto svoju úlohu. Prinášame vám celú diskusiu venovanú tejto téme. Môžete si vytvoriť vlastný názor ako vyhodnotil situáciu, ktorá potom priamo súvisela so zapadnutým linkovým autobusom, problémami zásobovačov, autonehodou či polámanými plastmi áut. To ako sú na tom dnes obecné cesty ani netreba rozprávať, stačí sa ísť pobicyklovať do Liptovskej Kokavy. Pritom spojnica medzi našimi obcami je vraj v zime neudržiavaná, aspoň tak informuje dopravná značka!

U nás to vyzerá tak, že niektorí sú s cestami dokonca spokojní alebo si myslia, že v iných obciach vyhŕňajú cestu poslanci.

Porovnajte si vyjadrenie starostu so situáciou počas celého posledného víkendu. Čas: 2:44.

 

 

2 thoughts on “Zimná údržba v Pribyline alebo offroad priamo v obci

 1. Cesty sú naozaj v katastrofálnom stave… Ale najväčšou katastrofou je hlavne to, že i po niekoľkých upozorneniach a prosbách občanov, aby sa s tým niečo robilo, ktoré p. starosta na videu spomína, si môžeme len vypočuť sériu vysvetlení, prečo sa to nedá. Veď čo sa dá robiť s tým že ten odporný vietor nafúkava sneh, alebo s tým že radlice našich strojov sú omnoho horšie, ako všetkých ostatných mechanizmov v okolitých obciach, alebo s tým, že správa ciest k nám jednoducho nechce chodiť ?

  To je to smutná správa, ktorú musíme vysvetliť mamičkám s kočíkmi, starým ľuďom, vodičom zásobovacích áut, autobusov či návštevníkom obce.

  Inak smutné je i to, že táto odpoveď sa pomaly stáva originálnou na všetky problémy obce, na ktoré sa pýtajú občania p. starostu – riešenie Rómskej problematiky, Stav budov (škôlka, škola…), IBVčka…
  Má vôbec zmysel sa pýtať, prosiť?
  Jednoducho odkaz je jasný – Zvyknime si, že sa to nedá – chceme jednoducho od obce VEĽA

 2. Dobrý deň,

  včera som bola v Pribyline, plne súhlasím s. p. Jurčom.
  Išli sme najprv na Kokavu na bežky, kde cesty boli v pohode.
  Cesty v obci Pribylina boli vo veľmi zlom stave.
  Ale ľudom, ktorí sa majú o to starať je to asi úplne jedno.
  Aj to je vizitka ako sa p. starosta Kohút so svojimi “poslancami”
  starajú o ľudí, ktorí ich volili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud