Žiadosť starostovi

Žiadosť

V nedeľu som jazdil po obci len na terénnom aute, lebo inak to ani nešlo. Starší ľudia chodili asi len ťažko, ale mamičky s kočíkmi boli bez šance a museli zostali doma. Nechápal som prečo obec nevyhŕňa obecný traktor alebo iný družstevný či súkromný zaplatený z obce. Na to nemám ani slov. Zistili sme, že v tom istom čase a aj v sobotu čistil ulice v Kokave obecný traktor. Samozrejme veď sa predpovedalo ochladenie. Dokonca aj cesta k ich vleku je úplne v pohode a cesta z Podbanského do Kokavy cez ich chotár je skoro čistá a lepšia ako všetky naše cesty. Na traktore môžem jazdiť nielen ja, ale viacerí poslanci, a preto ma to štvalo ešte viac.

Zvykli sme si na to:

Že sa sneh neodhŕňa od začiatku sneženia

Že sa ho viac utlačí ako odhrnie

Že sa odhŕňa až na pokyn starostu a nie v automatickej pohotovosti

Že neexistuje postup údržby jednotlivých ulíc

Skoro všade mali tento rok ľad, my ho máme teraz ako tú najhoršiu ľadovú plochu pre autá a chodcov. Navyše asi obec nemá k dispozícii ani posypový materiál.

Chápem, že sa občania na mňa obracajú aj s požiadavkami suplovať robotu starostu. A asi aj na iných poslancov. Bohužiaľ nastavenie je také aké je. Ak by sme aj starostu nemali, tak traktor nemôžem poslať ani ja ani všetci poslanci dokopy. V určitých prípadoch ho môže zastupovať len zástupca starostu.

Rozhodol som sa teda starostu osloviť a požiadať o nápravu:

Starosta obce Ing. Milan Kohút,

Dnes je streda 8.2.2017 a už nemám energiu tri dni občanom obce dookola odpovedať na otázky: Prečo obec dovolila, aby boli cesty v takomto stave? Prečo keď bolo cez víkend všetko rozmrznuté, mäkké a na ceste viac snehu ako výšky podvozkov aut nikto tento sneh neodhŕňal? Prečo museli starší ľudia ísť do obchodu v koľajach od aut? Prečo sa nič nerobilo celý minulý víkend? Toto sa ma pýtali aj návštevníci Pribylinského plesu. Je to hanba pre našu obec. Výnimkou z ciest je azda jediný stometrový úsek pred Tvojim domom.

Dnes je všetko zamrznuté a šmykľavé, a len dúfam, že nedôjde k úrazom. Nemám občanom a sebe ako pomôcť. Mám len možnosť pýtať sa, žiadať Ťa a kontrolovať Tvoju prácu, a potom povinnosť informovať občanov. Bohužiaľ neexistuje nikto iný ako Ty, kto má, mal a môže konať. Mám samozrejme aj návrhy a rady, ale ešte nikdy si nič neprijal, takže Ti nebudem radiť.  Podotýkam, že z toho vyplýva, že aj zodpovednosť za súčasnú situáciu je len na Tebe. Susedná obec s výrazne nižším rozpočtom s veternejšími podmienkami a rovnakým množstvom snehu má aj tie najužšie ulice čisté. Už na OZ 9.12. sme ťa upozorňovali, že si nezvládol dlhšie avizované nárazové sneženie a vietor, tak ako si s ním poradili inde. To spôsobilo, že na našich cestách bolo a je nepomerne viac utlačeného snehu ako inde. Naviac v období, keď sa tento drobil, tak aktivační pracovníci nepracovali, ale dnes behajú po ľade s metlami a lopatami.

Žiadam Ťa, aby si okamžite riešil túto viacdňovú situáciu a konečne prestal hľadať výhovorky namiesto vyhrnutých rukávov.

 S pozdravom občan a poslanec OZ Ing. Martin Jurčo.

 

 

2 thoughts on “Žiadosť starostovi

 1. Je vidno že poslanec je statočný. Bez boja ešte nikto nevyhral. Otázkou zostava prečo by mal bojovať za niečo, co by malo byt samozrejmosťou.

 2. Ľudia z Pribyliny ( dúfam, že nie všetci ) chcel by som Vám zaželať dobré ránko a to vo všetkom… Položte si otázku, nič iné v tom nehľadajte, odpovede si zosumarizujte a potom vyhodnodte.
  Čo sa stalo alebo nestalo za kraľovania pána starostu :
  1.koľko nielen mladých ľudí opustilo obec
  2.koľko rómov sa potuluje po obci a nemá tu trvalý pobyt
  3.koľko neobývaných opustených domov je v obci
  4.máme v obci 5 – 10 reštaurácií kde sa môže človek najesť …
  5.úprava komunikácie v zime, chodím po celom Slovensku ale toto som nezažil
  nikde ani v chudobnejších obciach a poberači sociálnych dávok čo robia ?
  6.IBV
  7.športové akcie len v zime ostatné obce organizujú všetky pod záštitou starostu preteky na istej úrovni u nás ani len náznak
  8.čierna výstavba
  9.nepravdy alebo polopravdy jediného kompetentného človeka zodpovedného za chod obce ako to verejne deklaroval človek pre riešenie rómskej problematiky
  10.ošarpaná škola – chúďatá deti
  11. ošarpaná škôlka – chúďatá detičky

  Takto by som mohol pokračovať ešte hodinu. Ľudia, ktorí majú otvorené oči nie sú vazalmi niekoho to veľmi dobre vedia. Neviem či nechcú dobre svojim deťom vnukom pravnukom a pod. Potom ako to zvyčajne vo filmoch býva, keď dobro vyhrá nad zlom nebude jedinca čoby dobru nedrukoval. Ale len niektorí sa budú môcť pozrieť ostatným priamo do očí.
  Mrzí ma to lebo som prešiel kus sveta, stále mám trvalý pobyt v Pribyline, reprezentujem našu obec ako môžem vždy spomeniem odkiaľ som. Som hrdý na svojich predkov a všetkých slušných rozumných ľudí v Pribyline. Nepochopím však prečo dovolíte jednému človeku takto dehonestovať meno tejto dediny…
  Na záver: kapitán je vždy zodpovedný za potápajúcu sa loď…

  Michal Jurčo…celkový víťaz Bielej stopy SNP na 50 km v roku 2017 aby ste vedeli…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud