Zhromaždenie obyvateľov obce Pribylina 27.11.2016

Nezaradené

Dňa 27.11.2016 sa v zmysle uznesenia OZ prijatého na základe poslaneckého návrhu zástupcu starostu obce p. Holbusa konalo v KD Pribylina zhromaždenie obyvateľov obce. Na zhromaždení sa zúčastnilo asi 50 občanov a na bezpečnosť v obci dohliadala aj polícia.

Prinášame vám celý neskreslený záznam tohto zhromaždenia. Kameraman platený z rozpočtu obce sa zhromaždenia zúčastnil, ale nepripravil celý objektívny záznam.

V celom zázname nájdete:
Či je rómska osada v súlade s územným plánom obce? Či valné zhromaždenie PSBU Pribylina prijalo uznesenie k územnému plánu obce?

Aký iný názor bol prezentovaný na OZ Romodrom a na štatutárky tohto združenia? Komunitné centrum a likvidácia odpadu budú vraj prvým individuálnym návrhom poslanca.

Iný poslanci predniesli konkrétne návrhy na vysporiadanie pozemkov pod rómskou osadou formou nájmu s obcou a riadenia obecnej firmy, ktoré budú presadzovať aj cez uznesenia v zastupiteľstve.

Ako si nepomýliť obecnú firmu s súkromným podnikom občana?

Informácie od zástupcu splnomocnenca vlády pre menšiny.

Či aj starosta konečne predniesol svoje návrhy riešení alebo len všetko negoval?

V závere zástupca splnomocnenca konštatuje, že starosta mu veci prezentoval úplne inak ako to počul na dnešnom zhromaždení.

Zhromaždenie nemôže nič prijať, ale veríme, že pomôže každému občanovi našej obce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud