Záznam OZ 22.4.2016 – obecné zastupiteľstvo bez diskusie

Noviny Pribylina Občanom, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Pre deti

Kvalita budov ZŠ aj MŠ nebola nikdy prioritou nášho starostu. Stačí pohľad na školu pri vstupe do dediny. Kompletnej rekonštrukcii starého obecného úradu sa, ale venuje od ustanovujúceho zasadnutia po jeho zvolení v roku 2010. V miestnom vysielaní v januári 2015 práve starý obecný úrad označil ako prioritu a dominantu obce a o školách nepadlo ani slovo. Bolo rozhodnuté, že akcia OÚ sa začne realizovať z vlastných zdrojov vo výške 136tis Eur. Rozpočtové náklady majú dosiahnuť až 400tis Eur.

Od decembra 2014 sme tlačili na to, aby “nefučalo a nezatekalo” do MŠ. Zanedbávaná MŠ konečne v apríli 2015 dostala šancu na „zateplenie“, a to sa po roku zrejme podarí. Mysleli sme si, že problémy MŠ budú takto vyriešené, ale opak je pravdou. Od septembra 2015 bola MŠ “požehnaná” veľkým záujmom detí a už desať mesiacov funguje v personálnom preťažení. Učiteľky aj riaditeľka na preťaženie upozorňujú starostu obce aj OZ, ale nič sa nemení. Práve naopak už teraz naplnenú MŠ od nového roku dopytujú nové žiadosti o prijatie. Do začiatku nového školského roku zostáva niekoľko mesiacov a riaditeľka MŠ nie je ani po schválení projektu “zateplenia” MŠ o nič múdrejšia či bude deti prijímať alebo naopak prepúšťať. Projektom „zateplenia“ sa síce obnovuje časť zrušených jaslí na tretiu triedu a úzkej chodbe sa vytvára jedáleň, ale to je všetko. Otázky ostávajú. Či a od kedy bude fungovať tretia trieda? Naozaj počas pól roka bude len jedna trieda? Učiteľky a deti sa bude prijímať či prepúšťať? Sú v rozpočte obce alokované prostriedky na personálne a technické vybavenie ďalšej triedy? …….
Nechceli sme dopustiť neistotu rodičov a prišli sme s jasným uznesením, ktoré “prostarostovskí” poslanci nepodporili.
Okrem toho sa aj rodičia, chceli starostu a jeho poslancov na všetko opýtať, lebo každému rozumnému je jasné, že projekt “zateplenia” nie je všeliek. Riadne obecné zastupiteľstvo, ale po prvý krát nemalo v programe DISKUSIU! Táto z programu vypadla po stretnutí obecnej rady so starostom a hlavným kontrolórom.
Je zároveň smiešne aj trápne, ak sa niekto tak veľmi bojí otázok svojich občanov, že im ich nedovolí ani položiť. JE TO VEĽKÁ HANBA!Záznam OZ 22.4.2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud