Videozáznam OZ 22.3.2017 + komentár

Hlavný kontrolór, IBV v Pribyline, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Rómovia, štátny stavebný dohľad, Verejné zhromaždenie

Veríme, že toto OZ je jedným z najdôležitejších zastupiteľstiev našej obce z hľadiska prejavenej vôle veľkého množstva poslancov. Teraz to bolo po prvýkrát aj o slobodnej vôli iných poslancov a nielen nás.

My si uvedomujeme, že nielen nás, ale aj iných poslancov s vrúcnym vzťahom k dedine trápia problémy, ktoré vypadávajú ako kostlivci zo skrine pomaly v každej oblasti života obce. Pritom je úplne jedno, na čo sa pozriete. Okrem starých vecí, ktoré tu opakujeme a opravujeme návrhmi, neustále pribúdajú nové. Napríklad aj z oblasti stavebnej a územnoplánovacej, odpadového hospodárstva ….

Rozhodovanie vlastnou hlavou, slobodnou vôľou a zdravým rozumom so sebou prináša aj možnosť nesúladu s “vymasírovanou” verejnou mienkou a predstavami starostu. Viackrát sme boli všetci svedkami slov starostu ako sú určité alebo žiadne rozhodnutia dielom bývalých poslancov. Za pár rokov sa v tom koši môže ocitnúť hocikto z terajších poslancov. Nemusí to byť len bývalý poslanec alebo bývalý hlavný kontrolór.

Kolektívna vina a úspechy jednotlivca neprinesú prosperitu obce. Sú naopak najhoršie pre osud obce, ale najlepším spôsobom ako byť starostom obce veľmi dlho.  Preto buďme vždy rozumní a pracujeme srdcom pre túto dedinu a nie pre jednotlivcov. 

Ing. Martin Jurčo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud