3 thoughts on “Väčšina, komunikácia a spoločné problémy

 1. MOHLO TO BYŤ INAK, MLADONOVÍ POSLANCI…atď. atď…

  Po komunál.voľbách v roku 2014 mal spolu s omladeným poslaneckým zborom zaviať do nášho dedinského života svieži vánok a prúd čerstvého vzduchu, ktorý by priniesol dobré nápady, spoluprácu, slušnú diskusiu, úctu, odbornosť, pochopenie práce a problémov, ktoré denne rieši hlava obce….Tak sme sa nádejali, tak sme sa tomu tešili. Miesto toho – už na prvých zasadnutiach OZ prišiel orkán, ktorý začal všetko kmásať. Nekultúrnosť prejavov, nadradenosť, neúcta,spochybňovanie, narážky…až arogancia ! To akože v mene demokracie ?? Je to možné, aby neúspešný kandidát na starostu tak ťažko pregĺgal horkú pilulku neúspechu ? Nuž je to tak !Inak by nám ( o.i ) neponúkal VÍZIU TOHO, AKO BY TO VYZERALO PO ROKU ….”keby” nebolo “keby “…..
  Ja si myslím, že je veľmi, veľmi nebezpečné predpokladať, že úspech a pokrok spočíva v zničení a pošliapaní všetkého, čo súvisí so “včerajškom”. To, čo sa v dedine deje za posledný rok to jasne naznačuje . Zbytočné je komentovať a reagovať na všetky “monológy” p.poslanca Jurča. On toľko rozpráva a píše, až sa sám do svojich viet zamotáva . Nebudem sa vyjadrovať ani k výzve o jeho odstúpenie, ktorú tak ťažko niesol ( hoci ako človek, ktorý dostal poslanecký mandát by mal byť odolný a pripravený zobrať na vedomie aj kritiku zo strany voliča )…
  Na začiatku som spomínala vánok a tým aj skončím :
  Kto seje vietor – žne búrku ! Čas ukáže ! Podčiarkne a spočíta !
  Prajem tejto dedine múdrych radcov, ktorí vždy s rozumom ale aj pokorou a úctou zvolia to najsprávnejšie rozhodnutie. ( nie je to ľahké !!)
  A nášmu starostovi prajem to, čo vždy : Chladnú hlavu, dobré nervy a pevné zdravie ! Má moju podporu !

 2. Ak sa môžem opýtať teta Zdenka a Janka, podľa Vás nezavial konečne čerstvý vánok na zastupiteľstvá? Z môjho pohľadu áno, lebo ako si dobre pamätám tak tie staré zastupiteľstvá s pôvodnými poslancami, boli len o monológu pána starostu. Ja som vďačná, že naši noví poslanci prichádzajú s novými vecami a inými názormi a bojujú konečne za nás občanov, že sú zastupiteľstvá živé a plné diskusii, lebo iba tak sa dá posunúť dalej a to viete veľmi dobre aj Vy. Vďaka novým poslancom a novým zastupiteľstvám sa splní môj štvorročný sen, že sa bude prerábať škôlka ( ktorá je v dezolátnom stave. Prosím, chodte sa pozrieť aj dnu nie len obzrieť škôlku z vonku.)
  Tiež si myslím, že noví poslanci sa pripravujú oveľa lepšie na zastupiteľstvá ako tí predošlí, čo je veľká výhoda, lebo prídu na veľa nezrovnalostí.
  Je mi smutno aká dokážete byť krutá k jednému človeku, ktorý Vám prakticky neurobil nič. Chováte sa k nemu ako keby spáchal zločin a on a my ostatní sa len snažíme zmeniť niektoré veci ( konečne riešiť romov – ja sa denne bojím aká epidémia tam dole môže vzniknúť. Prilákanie nových občanov, pretože mladí odchádzajú a nie prichádzajú. Rozvinúť cestovný ruch a pod.( Ja neviem o nikom z nás, že by p. starostovi tak klial a až nechutne písal ako Vy k Martinovi. Ako to dokážete? Aj na tom zastupiteľstve, keď ste vytiahli výzvu, tak ste mohli povedať výsledok, ale nie Vy ste len potrebovali do neho vŕtať a kruto ho zhadzovať. Podľa mňa toto je smutné, nie to, že nás volajú Kocúrkovo. To že ľudia dokážu byť k sebe tak neskutočne krutí a prakticky Vám nik nič neurobil..

  Lucia Jurikova

 3. Lucinka, citujem z Tvojho príspevku :
  “Chováte sa k nemu ako keby spáchal zločin…. ”
  A teraz sa pýtam :
  Aký zločin som spáchala ja tým, že som vyjadrila svoj nesúhlas s jeho poslaneckou prácou aktívnou účasťou na Výzve… ?
  Bola som predvolaná na výsluch na kriminálnu políciu na základe trestného oznámenia, ktoré podal ….
  Úhádneš kto ???
  Takže zločinec som ja ???
  Definuj slovo KRUTOSŤ Lucka !
  A kde Ty chápeš hranicu po ktorú môžu ľudia ísť, aby nenazvali ich konanie a aj jednanie krutosťou !?!?
  ZR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud