The New York Times: článok o starostovi v Spišskom Hrhove

Obecné zastupiteľstvo, Rómovia

Som si istý, že aj naši priaznivci aj naši odporcovia presne vedia, ako treba s Rómami v Pribyline pracovať. Veď správnych riešení a výsledkov je v médiách nespočetne veľa a je potrebné ich len kopírovať. Prečo toto nerobíme aj u nás? Prečo sú naše návrhy vopred odmietnuté? Pretože u nás je problém úplne niekde inde.

Prečo sa o nás nehovorí ako o ľuďoch, ktorí predkladajú riešenia úspešných starostov? Prečo sa o nás nehovorí ako o ľuďoch, ktorí tieto riešenia chcú a vedia zaviesť do života? Veď sme kandidovali za poslancov. Veď sme dali kandidáta na starostu a starosta nesie túto zodpovednosť. Prečo nás naopak odporcovia nálepkujú uveriteľnými klamstvami: tí čo zrušili káblovku, tí čo rozdelili obec, tí čo sú neslušní? Prečo? Odpoveď je jednoduchá.

Predstavte si, že by sme tieto riešenia a spôsoby schopných starostov zaviedli do života. Viete, čo by sa stalo? Za pár rokov, by sa ako domček z kariet zrútila vymyslená dogma obecných mienkotvorcov, že s našimi Rómami má robiť poriadky niekto iný, len nie my. Viete si predstaviť, že by tu zrazu nebolo toto nebezpečné klamstvo a neriešiteľné by bolo zrazu riešiteľné?

Nestratil by náhodou niekto svoj osobný kredit?!

Aký pomer rómskeho a nerómskeho obyvateľstva Pribyliny našu dedinu konečne prebudí?!

článok:

The New York Times 9.9.2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud