Som ZŠ. Príďte na zastupiteľstvo 26.1.2018

Hlavný kontrolór, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Pre deti, Žiadosť

Priatelia, rodičia, žiaci našej ZŠ, občania Pribyliny príďte pozajtra na opakované zastupiteľstvo. Príďte sa pozrieť ako a či vôbec budú poslanci rozhodovať o prepotrebnej oprave školy a jej okolia. Jeden poslanec sa už ospravedlnil a neprispeje svojou účasťou k oprave školy. Školy, ktorú sám navštevoval. Ale aspoň sa verejne ospravedlnil, tak ako aj minule. Ale čo urobia ostatní, tak to vie okrem nich asi len jeden človek. Budú tam alebo ich bez hanby  a bez poznámky v prezenčnej listine opäť ospravedlní? Riešenie alebo politika.

Obecný úrad zatiaľ zverejnil pozvánku len vo vitríne úradnej tabule na námestí. Na webovej stránke obce nie je. (čas 8:40; 24.1.2018). Pritom ak má obec oficiálnu stránku, tak aj TU musí byť pozvánka zverejnená najmenej 3dni pred konaním OZ, teda tri dni pred 26.1.. Toto a aj to, že nie zverejnený zápis zo zmareného zastupiteľstva je veľmi divné.

Dodržuje obecný úrad na čele so starostom rokovací poriadok alebo robí politiku, keď ho zámerne obchádza? Keď už ani minule nepriložil k pozvánke materiály na rokovanie. Všetky materiály sú pritom tak ako to vyžaduje rokovací poriadok úradu doručené. Sú doručené prostredníctvom úradného mailu: pribylina@pribylina.sk. Materiál sme pripravili a navyše aj zverejnili. Obsahujú všetko: názov materiálu, návrhy uznesení a aj dôvodovú správu. 

Obecný úrad tak neurobil ani po mojej výzve. Bolo to 12.1. tri dni pred rokovaním, kde som v zmysle rokovacieho poriadku ponúkol aj svoju súčinnosť s úradom. Mailovú komunikáciu s úradom zaviedol práve starosta Milan Kohút. Jediné, čo dostávame do poštovej schránky je malá obálka. Túto si treba v schránke nájsť, otvoriť a prečítať. Je tam jedna A4 s pár riadkami pozvánky. Toto uvádzam len pre tých, ktorí by chceli hľadať návod v našom rokovacom poriadku o tom ako si prečítať poštu . Toto tam bohužiaľ nie je, a nie je tam ani návod ako si prečítať mail z úradu.

Okrem tejto listovej pozvánky ide alebo v tomto prípade aj nejde všetko ostatné na poslanecké resp. aj na neposlanecké mailové schránky. Sú to súkromné maily, ktoré používa obecný úrad už desať rokov!

Zastupiteľstvo by sa malo konať 26.1.2018 o 18hod v predsálí nášho kultúrneho domu. Pozvánka ešte stále na stránke obce nie je.

Príďte, my tam určite budeme!

Bude to už konečne o riešení pre našu školu alebo opäť len ich trápne politické divadlo! 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud