ŠANCA

Nezaradené

Teraz máme šancu dostať do programu rozvoja všetko, čo Pribylinci, Pribylina potrebuje do roku 2020.

Na prvotné zhromaždenie našich aj vašich návrhov a nápadov máme bohužiaľ obmedzený čas len do konca júna.

Asi ani netreba rozoberať ako vznikol tento časový stres, veď obecné zastupiteľstvo nás určilo do pracovnej skupiny už vo februári. Hlasovanie za takýto spôsob realizácie programu rozvoja bolo 5/4. 

Navrhovali sme iný spôsob, overený v úspešných obciach. Tieto sa sústredili na výber kvalitného nestranného skúseného pozorovateľa, komunikátora a spracovateľa programu rozvoja, ktorý  neraz aj tri mesiace aktívne počúva návrhy všetkých dotknutých a vyhľadáva aktívnych, a tým vytvára najdôležitejšie vstupy tohto dokumentu. Investícia do takéhoto človeka sa vždy mnohonásobne vráti a obci výrazne pomôže. Je nepochopiteľné takúto dôležitú a časovo náročnú prácu preniesť na štyroch zamestnaných a vyťažených poslancov! Metodika pre vypracovanie programu rozvoja, samozrejme predpisuje aj ďalšie obsiahle všeobecne známe pre náš rozvoj nepodstatné state, ale tieto považujeme, len za “povinnú jazdu”, ktorú vie správne doplniť, každý spracovateľ.

Nateraz to neovplyvníme, a tak či tak potrebujeme poriadny program rozvoja. Dúfame, že  aj cez spracovateľa MAS Horný Liptov sa aspoň priblížime k tomu, čo tu chceme robiť.

Najmä preto prinesme konkrétne návrhy za čím ísť, aby sme boli na Pribylinu hrdí!

Ani jeden nápad sa nestratí, ale naopak, ak ho teraz nepovieme, nemôžeme sa hnevať, že tento nedostane šancu na uskutočnenie!

Oslovte aj rodinu, známych, bývalých a budúcich Pribylincov.

Teraz by mal naozaj každý aktívny prísť s návrhom.

Prosíme Vás pomôžme nám, a tak ako aj my, dajte čo najviac vlastných, smelých návrhov!

Vďaka nám aktívnym Pribylincom! Píšte!

pribylina@pribylinaobcanom.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud