Pred školou sa neskryjete!

Hlavný kontrolór, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Pre deti, Základná škola, Žiadosť

Na nete sa dajú nájsť zápisy z neuskutočnených zasadnutí v iných obciach. Ale nenašiel som obec, kde by sa neúčasť zopakovala. Zápis alebo záznam z posledných dvoch ignorovaných zastupiteľstiev u nás neexistuje a obecný úrad zrejme žiadny zápis neurobí. Asi dúfajú, že tieto prešľapy a nepríjemnosti nejako “vyhnijú”, a takýto nepopulárny dokument by tomu veľmi nepomohol. Čo je inde úplne normálne u nás neplatí. Normálne mal byť urobený zápis a do 14 dní zvolané ďalšie kolo zasadnutia, tak ako hovorí zákon. Na obecnom úrade majú len prezenčnú listinu a ani tá nie je v súlade s rokovacím poriadkom, lebo ospravedlnení poslanci nemajú vyznačený dôvod neúčasti. (v prílohe článku)

Len si pripomeňme, kto sú “ospravedlnení” obecní poslanci:

Ing. Miroslav Beharka SMER-SD, Ľuboš Bobrík SMER-SD, Dušana Cibuľová SNS, Pavel Holbus SMER-SD, Mgr. Iveta Oravcová SMER-SD, Dušan Poliak SMER-SD

Aj keď sú jednoznačné dôvody na to, aby konal vyšší orgán trvalo by mu to určite veľmi dlho. Asi netreba písať komu by to vyhovovalo. Bohužiaľ zápis je tu za chvíľu a naša škola čas nemá.  Najďalej trváme na dôvodoch aj návrhoch na uznesenia, a preto sme včera podali žiadosť o zvolanie nového zasadnutia. (v prílohe)

Nasleduje článok:

Neskryjú sa

Prílohy:

Pozvánka na OZ 28 8 2015

Žiadosť o zvolanie Obecného Zastupiteľstva 12.2.2018

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud