Pozor na verejné vyhlášky!

Nezaradené

Asi len málokto z nás si chodí fyzicky čítať obsah úradnej tabule, ktorá je asi v strede nášho námestia. Dokonca si myslím, že mnohí ani nevedia, že táto osvetlená plocha je úradnou tabuľou, kde musia visieť všetky povinne zverejňované dokumenty minimálne počas určeného obdobia.

Okrem “fyzickej” úradnej tabule má naša obec povinnosť zverejňovať úplne rovnaký obsah aj na elektronickej úradnej tabuli. To znamená zverejnenie v rovnakom čase s rovnakým obsahom a na rovnako dlhé obdobie. Elektronická tabuľa je určite pre väčšinu z nás omnoho dostupnejšia aj z pohodlia domova. Najmä vtedy, ak sa stane, že je sklo zamrznuté alebo zarosené, a je problém vôbec niečo z obsahu vo vitríne úradnej tabule prečítať alebo ak je tabuľa svojim rozsahom malá a dokumenty sú jeden cez druhý alebo dokonca na sebe.

Mnohokrát sú tu zverejnené aj veľmi dôležité dokumenty. Dokumenty, ktoré už mali alebo ešte len budú mať vplyv na konkrétnych občanov alebo ich majetok. Najčastejšie sa tak deje prostredníctvom verejných vyhlášok a treba ich sledovať.

Ale pozor, lebo verejné vyhlášky však nájdete až na úplnom spodku úradnej tabule!

Obec Pribylina – Úradná tabuľa

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud