Prečo idú veci vyššie = otázky bez odpovedí! Záznam OZ 26.2.2016

Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov

Prečo idú veci vyššie = Otázky bez odpovedí!

My sme poslanci, my rozhodujeme, a preto musíme mať informácie.

Už rok aj štyri mesiace sa dokola pýtame na veci, ktoré nám nie sú jasné. Príklad:

Opýtame sa:      Ako bude vyzerať materská škola po rekonštrukcii? Chceme sa vyjadriť k projektu. O ňom nerozhoduje starosta, ale zastupiteľstvo!

Odpoveď starostu: To chcete vidieť, čo? Hrúbku polystyrénu? ….

O pol roka zrazu starosta 20 minút rozpráva o 175 dňovej celkovej rekonštrukcii, o sedlovej streche, o núdzovej prevádzke škôlky a tak ďalej….

Jeho poslanci nie sú prekvapení! Prečo aj. Stále sa náhodne všetci sami pozvú na ten istý termín. Napríklad aj po zastupiteľstve 3.2.2016. Už v lete sme požiadali pozývať aj nás, zatiaľ bezvýsledne.

My sa pýtame, ale všetko je skryté. Pozor občania! Všetko podstatné sa rieši v rôznom. Tam idú niekedy aj 10tisíce Eur. V rôznom dostávame informácie o jednej vete alebo dokonca vôbec. Je potrebné niečo pred nami tromi alebo občanmi skrývať? Prečo? My traja sme v menšine. Nič nezrušíme, nič nepresadíme, nič neovplyvníme, dokonca starosta nám zakazuje predkladať aj návrhy tým, že nedá o návrhu ani hlasovať. Zostáva nám právo pýtať sa a kontrolovať, a to si nenecháme zobrať.

Návrhy uznesení nevidíme vôbec (okrem predsedu návrhovej komisie). Stále dookola opakujeme, chceme mať materiály, tak ako to prikazuje rokovací poriadok. Perfektne pripravený materiál predložil teraz na rokovanie pán hlavný kontrolór a mali sme ho dávno pred zastupiteľstvom. Opačné konanie je porušenie práva, ale bohužiaľ bez sankcie pre porušovateľa. Počuli sme, že je to veľa papiera. Je to smiešne! Stačí mail, každý ho má. Kto chce, tak si to torzo informácií vytlačí na vlastné náklady.

 Takto isto sme sa legitímne pýtali 3x na nezákonné vysielanie obce, na hospodárnosť, na obstarávanie, na podnikateľskú činnosť, na predpisy obce, na činnosť a plat bývalého hlavného kontrolóra. Dva zastupiteľstvá 12.12.2014 aj 16.2.2015 sme počúvali ticho alebo odpoveď: “K tomu sa nebudem vyjadrovať!”, “K tomu sa ani vyjadrovať nebudem!”, “Odpoviem na budúcom OZ.” Ale nestalo sa tak. Keď sme sa opýtali po tretí krát 23.4.2015, tak boli odpovede nahradené osobnými útokmi a starosta aj hlavný kontrolór nám odporučili, aby sme sa obrátili na orgány činné v trestnom konaní a prokuratúru. My sa vždy pýtame najskôr doma, ale donekonečna to nejde! Čo by ste vy robili na našom mieste? Máme byť ticho a prispôsobiť sa väčšine, to sme už niekde počuli.

Dostať od starostu priame odpovede na otázky súvisiace s jeho 17ročným pôsobením v orgánoch obce je ťažké. Pozrite si zastupiteľstvo, najmä naše interpelácie a diskusiu, aby ste videli, že aj na jednoduchú a 6x položenú otázku, sa dá 8 minút neodpovedať! To dokáže, len šikovný politik.

DISKUSIA:

INTERPELÁCIE:

NÁVRH STRETNUTIA POSLANCOV OZ A HLAVNÉHO KONTROLÓRA:

PROGRAM ROKOVANIA:

One thought on “Prečo idú veci vyššie = otázky bez odpovedí! Záznam OZ 26.2.2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud