Obec Čirč

Rómovia, štátny stavebný dohľad

Opäť pracovitý starosta. Netreba sa báť, pracovať a nestrašiť občanov udržateľnosťami projektov. Použil sedliacky rozum a jednal so stopäťdesiatimi vlastníkmi pozemkov. Dva roky mu to trvalo, ale výsledok stojí za to. Možno hodiny a dni občanom z pozície starostu vysvetľoval, že iná cesta nie je. Stačilo len chcieť a hlavne sa nebáť, že osobné ťažké jednania môžu výrazne skrátiť životnosť starostu. Sám starosta robil robotu priamo obci, nie jeho úradníci zo Spoločného stavebného úradu v Starej Ľubovni.

U nás máme vlastne len jedného vlastníka – urbár, ktorí už dávno prejavil záujem pozemky obci prenajať. Každý kto bol na urbárnej schôdzi, ale pochopil, že by bolo zbytočné čokoľvek obci pod vedením starostu prenajímať. Kde nie je vôľa, tam nie je ani cesta.

Starosta obce Čirč zrejme vie, že to nie je v jednom opatrení. Riešenie problému je vždy súbor rozumných opatrení, lebo ako tu vidno už dávno majú terénnu sociálna prácu a komunitné centrum. Takto tam vyzerá základná škola. (ZŠ s MŠ ČIRČ) Prvú žiadosť na premenu zázemia ZŠ dali už v roku 2009 a v roku 2015 školu zateplili aj rozšírili.

Prečítajte si článok o tomto starostovi:

V Čirči strčili do vrecka politikov, zatočili s rómskymi čiernymi stavbami

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud