NAJMENEJ RAZ ZA TRI MESIACE!

Hlavný kontrolór, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov

Harmonogram zasadnutí na rok 2018 by sa mal logicky prijímať pred začiatkom roka. U nás ho poslanci opäť prijali omnoho neskôr. Teraz až 23.3.2018. Uznesenie je v prílohe tohto článku. Dokonca aj zákon obecnému zastupiteľstvu určuje povinnosť zverejňovať termíny zasadnutí zastupiteľstva, a tak by sa zdalo, že je to bežná vec. Ale nie je. U nás nie. Práve v poslednom volebnom období je to celkom komická záležitosť. Aj posledné uznesenie o termínoch zasadnutí OZ je veľmi veselé. Najskôr si všimnite, že uznesenie hovorí o termíne prvého zasadnutia na deň 23.3.2018, čo je termín, keď bolo uznesenie prijaté! Naplánovať si prvé zasadnutie spätne do minulosti je celkom zbytočné, ale pomerne zábavné.

A to by nebolo to najlepšie. Zákon hovorí, že zastupiteľstva sa konajú najmenej raz za tri mesiace. Ale ako počítam, tak počítam, tak medzi 15.6.2018 a 21.9.2018 je určite viac ako tri mesiace. Prekvapilo ma, že uznesenie starosta podpísal, lebo toto prijaté uznesenie naozaj nezodpovedá zákonu a malo by byť zmenené. Ale ani tu komédia nekončí. Na OZ sme sa hlavného kontrolóra opýtali, či ho netrápi, že medzi týmito dátumami je viac ako 90 dní, teda viac ako tri mesiace. Viete, čo povedal, že si to ešte musí preveriť. Možno by to mohla byť úloha pre žiaka základnej školy, nech to vypočíta.

Všetci vieme, že toto uznesenie nie je zásadné, ale práve svojou banalitou krásne demonštruje akým spôsobom pracuje zlepenec okolo starostu.

PS: Ešte šťastie, že vedeli počítať lampasáci, keď nás posielali na dva roky na vojnu. Prestavte si, že by nás poslali na dva roky na vojnu a dva roky by im vyšli od 1.1.1990 do 31.12.1992. To by asi už moc zábavné nebolo.

Prajem veľa zábavy pri matematike.

Martin Jurčo

(Ak sa Vám nechce počítať, tak poradím 21.9.2018 – 15.6.2018 je to 98dní.)

harmonogram_zasadnutí_OZ2018

 

One thought on “NAJMENEJ RAZ ZA TRI MESIACE!

  1. Opäť sa moc nečudujem. No najviac ma udivuje stanovisko kontrolóra. Taký “odborník” tam nemá čo robiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud