9 thoughts on “Mohlo by to byť aj inak

 1. Je tu napísaných veľa dobrých článkov, a preto by si mali všetci obyvatelia obce uvedomiť, že to asi nemôže ísť takto ďalej a p.starosta už musí niečo robiť, keďže nechce pristúpiť na návrhy niektorých poslancov. Na každom zastupiteľstve hovorí, že nemá s ničím problém ale asi má keď pomaly v ničom nekoná.Pardon, koná ale proti ľudom, ktorí mu dávajú návrhy na zlepšenie obec. Nech sa postaví nový obecný úrad za 400 000 EUR ale najprv nech nám v obci urobí všetky komunikácie ,/viac ako 10rokov sú tu ešte cesty bez asfaltu/ , zrekonštruuje škôlku, školu, nech rieši rómsku problematiku, rozvoj obce/teraz urobili 3 poslanci a niektorí obyvatelia nový návrh/, zlepšenie cestovného ruchu a pod. Tieto veci nám tu chýbajú, a toto všetko už mohol vyriešiť v predchádzajúcich 8 rokov, a teraz sme sa mohli zaoberať úplne inými záležitosťami. Za rok 2015 sa toho udialo dosť a až teraz na základe tejto stránky a 3 poslancov a niektorých ľudí v dedine, ktorí chcú urobiť pre túto obec niečo sa dostávame k informáciam, ktoré nám obecný úrad a starosta radšej nezverejňovali a nedávali na stránku obce aby my občania sme nič nevedeli a rozhodovali sa len na základe s rozhovorom so starostom alebo jeho pracovníkmi. Mores Dušan

 2. Áno, my vieme, že by to mohlo a hlavne aj malo byť inak. Aj keď sme sa v minulosti nezúčastňovali OZ, vieme si celkom dobre predstaviť, že obecné zastupiteľstvá predchádzajúcich osem rokov vyzerali ako monológ starostu, pri ktorom poslanci súhlasne pokyvovali hlavou a synchrónne dvíhali ruku. Ak sa aj našiel poslanec s vlastným, ale bohužiaľ rozdielnym názorom, tak nevydržal ten tlak. Ale v demokratickom svete to takto nefunguje!
  Tí, ktorí súhlasia s činnosťou súčasného starostu,aj tí, ktorí s ním spolupracujú, by sa mali zamyslieť, či mali niekedy (aspoň raz) iný názor ako on a aká bola reakcia z jeho strany?!
  Súčasné vedenie Pribyliny vie byť veľmi presvedčivé, a mnohí občania mu stále bezhranične dôverujú (vyronia aj slzu), ale nemusíme sa vracať do minulosti, kedy celý národ veril a dnes si to ich potomkovia nepriznajú ani za svet.
  Keď som sa pred pár dňami prešla s deťmi až ku kraju rómskej osady (sútok dedinskej a mlynice), môj 12-ročný syn bol spolu so mnou zhrozený, že hneď pri vode bola skládka odpadkov vysoká asi 1,5 m v dĺžke popri vodnom toku cca 6-7 m. Toto je len jeden z obrovských a v tomto prípade aj veľmi nebezpečných problémov našej obce. Lebo ak sme sa doteraz mohli chváliť aspoň krásnou čistou prírodou, už to dlho nepotrvá.
  Magdaléna

 3. Kadejakých pánov starostov/primátorov máme v našej krajine. Ale len máloktorý z nich by udal „čiernu stavbu“ ihriska, ktoré mu aktívni občania postavili zadarmo a na ktoré sa nahrnuli kopy detí z obce hneď v prvý deň, či ohlásil stavbu ktoréhokoľvek občana na stavebný rad, bez toho, aby ho na to najskôr akokoľvek upozornil. Aké kopisko nenávisti a túžby po pomste musí hnať také konanie, ak nie je najmenším problémom zobrať si za rukojemníkov nevinné deti a zobrať im to z čoho sa tešili, či mať dobrý pocit z toho, že niekto z rozpočtu a času pre svoju rodinu bude musieť vynaložiť veľkú časť… Zle je s dedinou, kde starosta bojuje proti ktorýmkoľvek z vlastných občanom (či už majú inú farbu pleti, alebo názor).

  To je TEN OZAJSTNÝ REKLAMNÝ PÚTAČ o predaji pozemkov, čo stojí pred IBVčkou a je podpísaný p. starostom. Ktorá mladá rodina by sa už len hrnula stavať a žiť do takej dediny?!?

  1. Výborné príspevky o práci starostu, ktorý robí všetko preto aby nakoniec v tejto obci zostali len Tí čo držia hubu, prisluhovači a Rómovia. A my ostatní čo???

 4. Plne súhlasím s názvom tohto článku – “Mohlo by to byť aj inak” Keď sa nad tým názvom človek zamyslí, všeličo ho napadne, všeličo mu prejde hlavou.
  Milí mladonoví poslanci, ako sa sami nazývate. Dovoľte aj mne sa vyjadriť k tomu všetkému, čo sa za rok 2015 udialo, resp. neudialo v našej obci. Kam sme sa dostali, v čom sme sa posunuli, čo sme vyriešili…..
  Som bežný občan tejto obce so svojimi starosťami aj radosťami. Príde mi zvláštne, alebo lepšie povedané aj dosť vtipné, ak svoju prácu hodnotí človek sám. Nebýva to bežným zvykom. A tak som sa rozhodla vám napísať svoje hodnotenie, z pozície bežného občana, ktorý vás volil.
  Je mi veľmi ľúto, kde sa Pribylina vďaka vám dostala. Len veľmi ťažko sa vysvetľuje ľuďom, veľakrát nie Pribylincom, čo sa to v tej našej obci deje. Udávame sami seba, “vláčime sa ” po kriminálkach, prokuratúrach…. Aby toho ešte nebolo málo, zavoláme aj TV Markíza, nech sa o nás nerozpráva len v našom okrese ……atď. atď. Kde ešte sme, ste schopní zájsť?
  Bohužiaľ, všetky tieto vaše kroky prinášajú tejto obci samé negatíva.
  Myslíte si, že toto je tá správna cesta, s ktorou bežný občan súhlasí? Čo tým sledujete? Čo tým chcete dosiahnuť?
  Celú túto lavínu spustil p. Jurčo, ktorý sa cítil dotknutý neodvysielaním svojho príspevku v MTV. Postaral sa o to, aby MTV prestalo vysielať. Komu tým pomohol? To naozaj neviem. Komu tým uškodil? Všetkým tým ľuďom, ktorí boli pripojení ku káblovému televíznemu rozvodu (KTV) a každý mesiac sa na to tešili. A nebolo ich málo. Poznám veľa ľudí, ktorí nemali KTV a chodili toto vysielanie pozerať tam, kde to bolo možné.
  Jeho vysvetlenie je, že KTV a MTV bolo prevádzkované nie v súlade so zákonom.
  Za niekoľko mesiacov od tejto udalosti postavili dobrovoľníci detské ihrisko – nie v súlade so zákonom (ihrisko nemá certifikované preliezky, nemá stavebné povolenie). No čuduj sa svete, v tomto prípade sa na to naši mladonoví poslanci pozerajú úplne opačne. Tu asi nie je potrebné dodržať zákon, keďže to ihrisko stavali aj oni sami. A tak ma napadá otázka – má, alebo nemá sa dodržiavať zákon? Či dodržiavanie zákona závisí od toho, ako to komu vyhovuje?
  Mohla by som ešte spomenúť ďalšie príklady, kedy si protirečíte, prípadne prisvojujete zásluhy, ktoré vám určite nepatria (rekonštrukcia školy, škôlky, kde sú projekty pripravené, čakalo sa len na výzvy – výzva na škôlku vyšla koncom r. 2015, je možné zrekonštruovať aj starý obecný úrad….) Pribylina bola a je na tieto výzvy pripravená. No nie vďaka vám.
  Vaším cieľom bolo tiež dosiahnuť aby sa v tejto obci začalo diskutovať. Aby ľudia prejavili svoj názor. Myslíte si, že ho po tom všetkom, čo sa tu deje, niekto okrem vás prejaví? Stalo sa tak len raz – kedy 300 občanov podpísalo Výzvu na odvolanie … a čo nasledovalo, všetci vieme. Niektorí boli predvolaní na kriminálnu políciu. Čo k tomu dodať.
  Zavádzate sem spôsoby “špinavej vysokej politiky”, ktorá tu nemá čo robiť. Vraciate sa do minulosti, vyťahujete veci, ktoré už dnes nikoho nezaujímajú.
  Magdaléna Moresová vo svojom príspevku uviedla, že syn bol zhrozený kopou odpadu hneď pri vode pod brehom. Aj my bežní občania sme z toho zhrození.To pán poslanec Jurčo pri stavbe elektrárne prehliadol? Prečo neriešite toto? Ak ste sa nedohodli na obecnej firme, hľadajte iné spôsoby. Neopakujte stále jedno a to isté. Nechoďte hlavou proti múru. Tam kde sa chce niečo urobiť pre obec sa hľadajú spôsoby, kde nie, tam sa hľadajú dôvody. A tie dôvody – prečo to nejde, je vždy ľahšie nájsť.

  Prestaňte písať sami sebe, hodnotiť sa sami, ďakovať sami sebe… Zamyslite sa nad tým, prečo sa nikto iný nevyjadrí.

  A tak sa vrátim späť na začiatok – Vážení mladonoví poslanci ” MOHLO TO BYŤ AJ INAK”
  Pripájam jeden citát od človeka, ktorého si vážim:
  Roduvernosť sa nerodí v kriku a vo vyhláseniach, ale v tichej pokore a vo vrúcnosti, v schopnosti každého urobiť pre svoj národ, čo je v jeho silách. Takého človeka spoznáte podľa toho, že je skromný a zvyčajne veľa nenahovorí. O to viac koná.
  Jozef Króner

  Jana Mikušová

 5. Dobrý deň Pribyline!! Ďakujeme za krásy zážitok a večer plný prekvapení a super zábavy na Pribylinskom plese, zabávali sme sa, a to nie sme z Pribyliny, ale z neďalekého Ždiaru. Cítili sme sa u Vás veľmi dobre, robíte to so \”srdcom\” a to bolo cítiť po celý večer!! Naozaj klobúk dole!!! Len tak ďalej a prajem Vám ešte veľa entuziazmu napriek tomu, čo počúvam a čítam o Pribyline! Držím palce, nech sa naďalej darí občanom, ktorým záleží na rozvoji ich obce!

 6. Ďakujeme za skvelú zábavu na tohtoročnom plese v Pribyline. Aj napriek niektorým drobným nedostatkom /málo pohárov na stole, chýbajúci spoločný prípitok/ sme sa sa výborne zabávali a ako máme zvyk na každom plese, lúčili sme sa úplne poslední. Ešte raz srdečná vďaka. Plesajúci Kokavci.

 7. Ďakujeme veľmi pekne.
  Každý rok sa snažíme niečo zlepšiť, niečím ozvláštniť Pribylinský ples, tak aby sme v tvrdej konkurencii obstáli aj na ďalší rok. Ceníme si každý návrh, lebo to nás posúva ďalej. Ešte raz vďaka. Tešíme sa na stretnutie o rok 28.1.2017.
  Organizátori plesu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud