LIST STAROSTOVI

Hlavný kontrolór, Obecné zastupiteľstvo, Porušenia zákonov, Základná škola, Žiadosť, ZOMOS

Dnes je úplne jasné prečo sa už trikrát po sebe nezúčastnili šiesti poslanci rokovania zastupiteľstva:

  • jedná sa o politiku. Ide o riadený zámer, pretože vôbec nepredpokladali, že ich prvá neúčasť vzbudí také pohoršenie verejnosti
  • opaková a každá ďalšia neúčasť poskytuje čas na hľadanie najrôznejších výhovoriek, ktoré za nich zverejňuje starosta ako ich hovorca. Výhovorky prichádzajú až po prvom OZ, kedy nechýbalo nič. Potom im mali chýbať materiály, ale vlastne ich mali. Neskôr sa im materiály, ktoré nemali nepáčili, a teraz vraj bola väčšina chorá. 
  • čas plynie a má otupiť záujem verejnosti. Čas ma odviesť pozornosť od podstaty veci. Od zanedbaného zovňajška budovy a areálu ZŠ, ktorá je vo vlastníctve aj správe obce. Od problému, na ktorý upozorňujeme od prvého OZ, ale škola je stále totálne mimo záujmu obce.  

Na poslednom zastupiteľstve sa zúčastnil aj predseda a členka Združenia občanov miest a obci Slovenska (ZOMOS). Je to združenie, ktoré si všíma problematických starostov a samosprávy a pomáha občanom takýchto obcí. Predseda združenia pán Vladimír Špánik sa po zmarenom zasadnutí stretol najskôr so starostom a hlavným kontrolórom, a potom aj s poslancami, učiteľským zborom a rodičmi. V článku prinášame list, ktorý následne adresoval predseda združenia starostovi obce. 

V liste je aj jednoduchá otázka pre starostu obce. Uvidíme, či sa dočkáme odpovede na jednoduchú otázku:

“Prečo nie je možné o tejto požiadavke poslancov rokovať a čo Vás vedie k tomu, že ste zaujali odmietavý postoj?”

Vážený pán starosta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud