Historicky prvé zlato pre Slovensko z majstrovstiev sveta veteránov

Šport

Včera sa bratovi vydaril krásny kúsok, keď prakticky celú trať bežal v päťčlennej vedúcej skupine. Nakoniec jeho záverečnému tempu nikto neodolal a zvíťazil o deväť sekúnd. Preteky 30km klasickou technikou zvládol za 1:38:44. Myslím si, že nielen ľuďom, čo majú tento krásny šport v srdci urobil náš rodák a občan Pribyliny veľkú radosť. Gratulujeme a budeme mu držať palce na ďalšom vystúpení na majstrovstvách. V stredu 8.3. o 10:30 štartuje na 45km voľnou technikou.

Martin Jurčo

článok:

Slovensko má prvé historické zlato z 37. ročníka MS Veteránov

5 thoughts on “Historicky prvé zlato pre Slovensko z majstrovstiev sveta veteránov

 1. Je to neuveriteľné, ale pred necelou hodinou sa skončil súboj o zlato voľnou technikou na 10km, kde Michal Jurčo podľa neoficiálnych výsledkov získal druhé zlato pre Slovensko. Je to o to krajšie, že Michal je skôr vytrvalec ako šprintér, a predsa bol suverénny aj konkurencii špecialistov.
  Ďakujeme Michal.

  1. Aj preto som pretekal za Pribylinu, bolelo to a ani si neviete predstaviť ako. Nie vysedávať a nadávať na zlo, ktoré panuje obci, ale nastaviť chrbát, pomôcť a urobiť dobro pre Nás všetkých, aby už nebolo neskoro.
   Naozaj, čo je mi veľmi ľúto, že okrem pár Pribylincov ste mi nenapísali ani raz OK, a to ma hrozne mrzí….
   Čoho sa bojíte? Máte vlastný úsudok? Alebo niektorí dokážete viac?
   Ak sa mýlim tak mi to napíšte a prečo ????
   Zobudte sa prosím …

   Ďakujem za podporu, http://www.pribylinaobcanom.sk

 2. Za každým vrcholovým výkonom stojí mnoho a mnoho hodín tvrdej práce, často odriekania, o to viac si to treba vážiť. Sme veľmi hrdí a vďační za prezentáciu Slovenska, Liptova a v neposlednom rade aj Pribyliny.

  Moresovci

 3. Dnes Michal ukončil svoje vystúpenie druhým miestom na 45km voľnou technikou.
  Nad jeho sily bol len domáci Reto Burgermeister (Švajčiarsko), účastník troch zimných olympiád, dvakrát druhy v svetových pohároch a tréner ruskej reprezentácie v behu na lyžiach. Gratulujeme 1+1+2.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud