Chceli sme tak veľa?

Nezaradené

Po niekoľkých rokoch sme v roku 2014 obnovili tradíciu poľovníckeho plesu v Pribyline. Je to už päť rokov, čo sme oslovili každé občianske združenie v obci s ponukou podieľať sa na ňom. Aj názov Pribylinský mal a má vytvoriť priestor, že budeme mať nie len piaty, ale aj päťdesiaty ročník. Že sa k tejto tradícii, môže vždy niekto pridať. Že túto tradíciu môže kedykoľvek niekto iný prebrať. Že Pribylinský ples sa bez problémov dožije aj 25. ročníka ako tohtoročný ples v Liptovskej Kokave. Že si možno niekedy aj my užijeme Pribylinský ples ako hostia.

Pribylinský ples je počas roka jediná kultúrna akcia tohto typu a výťažok sme vždy použili na pomoc a hravé, či športové vyžitie Pribylinských detí. Každý ročník sme na ples pozvali aj starostu a zamestnancov obce, ale ani jeden raz sa nezúčastnil. Vraj sme ho nikdy nepozvali, takým spôsobom ako si on predstavuje pozvanie.

Aj tento rok sme požiadali o príspevok na ples od obce alebo presnejšie povedané nie príspevok, ale odpustenie poplatku za použitie sály. Naša žiadosť aj ďalšia negatívna odpoveď starostu je priložená k článku. Ak by sme jeho požiadavku v odpovedi mali brať vážne tak by nám nájomné za sálu odpustil len v prípade, že by sme ples robili bez vstupného. Čiže zaplatili všetko a všetkých na plese zo svojho. Bolo by to smiešne, ak by to nebolo smutné. 🙂

Presne takto vyzerá jeho podpora. A je úplne jedno či sa jedná o ples, užitočné návrhy pre školu, škôlku, IBVečku ….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud