Bod Rôzne – zistenia NKU!!!

Porušenia zákonov

Bod Rôzne v programe OZ obce Pribylina, je vždy najzaujímavejším bodom rokovania. Namiesto toho, aby sa tu riešili vnútorné drobné otázky vzťahov: obecný úrad, zamestnanci obce, poslanci a starosta, tak ako je to všade inde, u nás tento bod obsahuje buď nepríjemné informácie o konaní starostu: pokuty, porušenia zákonov, o ktorých musí byť povinne informované OZ (inak by tu nebolo ani slovo) alebo finančne zaujímavé pohyby v obci (desať tisíce Eur).

Aj teraz tomu nie je inak: v bode Rôzne bude starosta povinne informovať o zisteniach najvyššieho kontrolného úradu, lebo zo zákona musí. Tento úrad našiel minimálne 13 porušení predpisov a zákonov v hospodárenie s finančnými prostriedkami a nakladanie s majetkom v našej obci za rok 2015. Na všetky tieto sme aj my upozorňovali počas tohto a minulého roka.

Okrem týchto porušení predpisov sme upozorňovali aj na oveľa závažnejšie problémy, ktoré ale zrejme NKU nepodrobil kontrole. Ktohovie prečo?! NKU kontroloval obec skoro štyri mesiace, čiže času bolo dosť. Otázne je načo bolo dosť času?

Takže ak sa chcete dozvedieť viac príďte na rokovanie OZ dňa 24.6.2016.

Všetko o čom sme boli my ako poslanci obce informovaní je návrh takéhoto uznesenia v rámci bodu Rôzne:

Obecné zastupiteľstvo v Pribyline

Uznesenie číslo 124/2016

zo zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Pribyline, konaného dňa 24. júna 2016

K bodu 12 – Rôzne

Obecné zastupiteľstvo v Pribyline

berie na vedomie

informáciu starostu obce o výsledku kontroly Najvyššieho kontrolneho úradu SR a o prijatých opatreniach na odstránenie zistených nedostatkov.

 —————————————————————————————————————————

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud