BLACK FRIDAY

Hlavný kontrolór, Obecné zastupiteľstvo, Plat starostu, Porušenia zákonov, Pre deti

ĎALŠÍ BLACK FRIDAY = ĎALŠÍ BEZDUCHÝ ROZPOČET

         Hrozivý rozpočet na rok 2018 je už pár hodín schválený v pôvodnom starostovskom znení. Pardon, ešte je tu možnosť, žeby ho starosta nepodpísal. To bol len pokus o žart. Ďalší BLACK FRIDAY pre Pribylinu. Aj poslanci pre ktorých bol starostov rozpočet ešte minulý piatok neprijateľný, majú po pár dňoch vo všetkom jasno a rozpočet prešiel drvivou väčšinou hlasov. Ba čo viac, dnes už ani jeden starostov poslanec nevidel dôvod nič meniť či upraviť. Ani jediný riadok, či jediné euro. Expresne vybavená žiadosť šiestich poslancov umožní starostovi míňať každý deň v roku  1000Eur z rezervného fondu na jeho pripravené akcie.

          Nič nové pod Slnkom. Problémy našich Rómov mal vraj vyriešiť Romodrom alebo Vospálek. Keď som konštatoval, že starosta vďačí 320tim spoluobčanom pod brehom za svoju o 20% vyššiu výplatu, čo predstavuje viac ako 300Eur mesačne, tak nikto nenavrhol tieto poslať Romodromu. Ešte taká drobnosť. Tak sa báli diskusie, že ju radšej ani neschválili, a tak sa báli nášho poslaneckého návrhu rozpočtu, že o ňom ani nadali hlasovať. Vraj to máme, tak v rokovacom poriadku. Ale nech. To že je rokovací poriadok aj v tejto časti mimo zákona už dnes nikoho netrápi. Jednoducho povedané štvrtá cenová skupina.

        Ešte máme v čerstvej pamäti “hluchý” návrh rozpočtu na rok 2015 a 130tis Eur na rekonštrukciu starého obecného úradu z obecných peňazí, ale ani euro na škôlku či školu. Po pár mesiacoch uchmatol jeden náš návrh, ale namiesto zateplenia za 50tis Eur oznámil, že ju kompletne zrekonštruuje. Nakoniec ju len zateplil za 700tis Eur a z vlastných, tam minul viac ako 160tis Eur (bez súťaže), ale deti jedia na chodbe. Efektivita a hospodárnosť na prvom mieste.

        Nám je jedno, že si potichu berie naše nápady, a potom ich predáva ako svoje, len nech už preboha robí školu, a všetko, čo sme navrhli. Škoda, že sme sa nestali poslancami skôr, lebo to by mohol naše nápady uchmatnúť už dávno a čo to podstatné by urobil. Lebo ak sa pozrieme aj na jeho minulé rozpočty, tak na investície do MŠ či ZŠ mu nikdy nevydalo.

        Dúfajme, že aj budúci rok bude potrebné niečo uchmatnúť.

         Aj rok 2018 bude ešte úspešnejší ako ten minulý, len nevieme pre koho.

Martin Jurčo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud